جزییات مطلب

print
سومین نشست باشگاه علوم زمین همراه با معرفی سامانه پایش لرزه ای ایران

سومین نشست باشگاه علوم زمین همراه با معرفی سامانه پایش لرزه ای ایران

مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، از سومین نشست باشگاه علوم زمین با معرفی سامانه پایش لرزه ای ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امیرحسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اعلام این خبرگفت: روز پنجشنبه 25 مهر98 سومین نشست باشگاه علوم زمینِ مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور علاقه مندان به علوم زمین و طبیعت در تالار کهکشان برگزار شد.
اولین سخنرانی با موضوع «تعیین حریم گسلها در شهرها و الزامی شدن آن در قانون جدید مدیریت بحران کشور» توسط مهندس مجتبی بصیری و دومین سخنرانی با موضوع«بلوک دهی معادن سنگ ساختمانی و کارآفرینی در زمین شناسی» توسط سرکار خانم مهندس نگار تیرانداز(کارآفرین و بنیانگذار شرکت گسل پژوهان تتیس) ارائه شد.
مدیر مرکز علوم عنوان کرد: سومین بخش از برنامه با عنوان«آشنایی با رشته طراحی طلا و جواهر» توسط خانم مهندس پریسا امین سبحانی ارائه شد.
چیذری خاطرنشان شد: تجلیل وتقدیر از «میهمان ویژه » سومین نشست باشگاه علوم زمین جناب آقای دکتر علی بیت اللهی دانشمندی با احساس و مهربان از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به پاس بیش از سه دهه فعالیت علمی و ابتکارات مؤثر در زلزله شناسی و مخاطرات طبیعی با حضور ارزشمند دکتر سپهبد صورت پذیرفت.
در این بخش از برنامه« سامانه پایش لرزه ای ایران(ساپلا) » توسط دکتر بیت اللهی معرفی شد. این سامانه، ابتکاری نوین و ابزار بسیار مفیدی برای مدیران بحران و کارشناسان ایران است، زیرا افزون بر اطلاعات زلزله شناسی و گسلهای شناخته شده، اطلاعات هواشناسی، توپوگرافی، راه های دسترسی، موقعیت شهرها و روستاهای محدوده تأثیر زمین لرزه ها را نیز به راحتی و با سرعت در اختیار کاربران قرار می دهد.
وی اظهار داشت: معرفی دومین میهمان ویژه سر کار خانم آزاده یعقوب پور «زمین شناس هنرمند و مبدع سبکی نو و آبستره در طراحی و نقاشی»  نیز صورت پذیرفت.
چیذری افزود: نشست های باشگاه علوم زمین پنجشنبه های هر ماه از ساعت 9:30 الی13 در تالار کهکشان مرکز علوم صورت می گیرد و حضور در آن برای شهروندان آزاد و رایگان است.
اخبار
| print

  نظرات

جستجو