جزییات مطلب

print
 احیای 8 رشته قنات در شمال تهران

احیای 8 رشته قنات در شمال تهران

8 رشته قنات در شمال تهران با هدف حفظ منابع طبیعی و توسعه شبکه آبرسانی به فضاهای سبز ، با انجام عملیات بازسازی و نوسازی در سال جاری احیا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک عبداله پرویزی مسئول اداره مسیل ها و قنوات شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت : بیش از 175رشته قنات در شمال تهران وجود دارد که امسال با توجه به کمبود منابع آبی و نیاز به استفاده بهینه از منابع طبیعی موجود، 8 رشته قنات احیا و تعداد قنوات فعال به 110 قنات رسید.
وی گفت: انجام 3 کیلومتر عملیات لایروبی ، 700 متر نوکنی ، تیشه زنی و ریشه زنی ،تغییر مسیر و برگرداندن قنوات به مسیر اصلی و... از جمله اقدامات انجام شده در جهت احیای قنوات بوده است.
پرویزی افزود: قنات شاد آور، محمودیه، دره یورد، قیطریه ، کوهپایه ، حصار بوعلی و... از جمله قنوات احیا شده هستند.
این مقام مسئول تصریح کرد: کل رشته قنوات فعال موجود در این منطقه به بیش از 200 هزار متر طول می رسد که عملیات لایروبی و بازسازی آن به طور مرتب از سوی اداره مسیل ها و قنوات شهرداری این منطقه انجام می شود.
وی با اشاره به مظهر قنوات شمال تهران خاطر نشان ساخت: اکثر قنوات شمال تهران در محدوده منطقه یک و تعدادی از آنها در مناطق 3 و 4 شهرداری تهران مظهر می شوند.
پرویزی قنوات را میراث بر جا مانده از گذشتگان دانست و از شهروندان خواست به هنگام ساخت و ساز، در صورت برخورد به قنات، موارد را با اداره مسیل ها و قنوات شهرداری منطقه در میان بگذارند تا اکیپ کارشناسان این اداره، پس از بازدید از محل، راهکار لازم  برای حفظ قنات و ادامه صحیح روند ساخت به مالکین را ارائه نمایند.
مسئول اداره مسیلها  و قنوات شهرداری منطقه یک اجرای طرح اگوی فاضلاب را راهکار موثری برای حفظ آبهای زیرزمینی و به خصوص قنوات از آلودگی ها دانست و از شهروندان خواست نسبت به وصل انشعاب فاضلاب خانه ی خود به سیستم دفع فاضلاب شهری در اسرع وقت اقدام نمایند.

 

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات

جستجو