جزییات مطلب

print
 مه یار در تالار کهکشان رونمایی می شود

مه یار در تالار کهکشان رونمایی می شود

نرم افزار اندرویدی رویت هلال ماه با عنوان (مه یار) در تالار کهکشان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک امیر حسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران  با بیان این مطلب اظهار کرد : مراسم رونمایی از  نرم افزار اندرویدی رویت هلال ماه پنجشنبه 30 فروردین از ساعت 16 الی 20 در تالار کهکشان با حضور اساتید ، رصدگران  و علاقمندان علم نجوم با عناوین سخنرانی در خصوص چهل سال زندگی با هلال، معیار فاز و ارتفاع، بررسی هلال های پیش رو ، معیار جدید مه یار و رونمایی از آن و... توسط پژوهشگران  و رصدگران  هلال ماه  به مخاطبان ارائه می شود.
وی با اشاره به قابلیت های این نرم افزار گفت: نرم افزار اندرویدی رویت هلال ماه محاسبه های مربوط به پیش بینی رویت پذیری هلال ماه ،موقعیت ماه و خورشید  در دستگاههای دایره البروجی، استوایی و افقی، مشخص کردن مرز بین روز و شب و همچنین مناطقی از زمین که برای آنها ماه بالای افق است و... را نمایش می دهد.
چیذری افزود: علاقه مندان می توانند جهت حضور در این برنامه، به نشانی میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی شهید صالحی، شماره22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه و جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینستاگرام مرکز sactehran.ir  و کانال تلگرام   t.me/sactehranمراجعه نمایند و یا با شماره تلفنهای 96027657 و 96027012 تماس بگیرند.
 

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات

جستجو