جزییات مطلب

print
ارائه خدمات سلامت محور به سالمندان در هفته سالمند

ارائه خدمات سلامت محور به سالمندان در هفته سالمند

خدمات سلامت محور با هدف ارتقاء سطح سلامت سالمندان در جامعه و تکریم منزلت آنان در ایستگاه های متروی شمال تهران ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سودابه سوداگر رئیس اداره سلامت شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بهداشت روانی سالمندان، سلامت روانی آنها را به دنبال دارد و شاخص‌هايی از شاد زيستن و اميدواری سالمند را ايجاد می‌كند كه برای این افراد ، خانواده و جامعه، ثمرات مطلوب و ماندگاری به وجود می‌آورد در همین راستا امسال هفته سالمند با شعار "آینده ای بهتر با مشارکت سالمندان" برگزار شد .
وی گفت : در این هفته به منظور ارج نهادن به جایگاه سالمندان در جامعه و تکریم از منزلت آنان اداره سلامت در ایستگاه های مترو قیطریه و قائم (عج) خدمات سلامت محور از جمله مشاوره تغذیه سالمندان و سنجش فشار خون را انجام نمود و با توجه به لزوم اهمیت هرچه بیشتر به قشر سالمند، از مراکز نگهداری سالمندان با حضور کارشناسان اداره سلامت، مدیران شهری منطقه و... بازدید کرد.
سوداگر توانمندسازی مسئولین خانه های سلامت مناطق 22 گانه با موضوع طرح سنجش عدالت در شهر را از دیگر برنامه های اجرایی دانست و گفت :  طرح سنجش عدالت در شهر از ابتدای سال 1390 با هدف سنجش و ارتقای وضعیت عوامل اجتماعی- اقتصادی و محیطی موثر بر سلامت در شهر تهران با انجام مداخلات کارشناسانه به ویژه در مناطق و محله های فقیر و نامساعد شهری و کاهش نابرابری های اجتماعی آغاز به کار کرده و تا به امروز نیز با تدوین برنامه های مداخله ای و اجرای آن در سطح محلات شهر تهران به فعالیت خود ادامه داده است.
رئیس اداره سلامت شهرداری منطقه یک افزود: در همین راستا با توجه به اجرای اولویت های اول و دوم این طرح در طی دوره های متوالی، اداره کل سلامت با هدف آغاز به کار اولویت سوم این طرح، جلسات آموزشی جهت توانمند سازی مسئولین خانه های سلامت،رفع نواقص گذشته و  افزایش کارآمدی طرح را برگزار می نماید.

 

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات

جستجو