مشاهده جزییات مطلب

print
ایمنی مسیرهای کوهنوردی شمال تهران ارتقاء می یابد

ایمنی مسیرهای کوهنوردی شمال تهران ارتقاء می یابد

ارتفاعات شمال تهران قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران است و با شناسایی و ساماندهی نقاط خطر آفرین و حادثه خیز تردد گردشگران و کوهنوردان در ارتفاعات با ایمنی و سهولت بیشتری انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در بازدید از مسیر کوهنوردی درکه با بیان مطلب فوق اظهار داشت : منطقه یک به دلیل مجاورت با ارتفاعات و دامنه های البرز به عنوان قطب گردشگری و تفریحی شهر تهران محسوب می شود و هر هفته تعداد کثیری از شهروندان و کوهنوردان به این منطقه مراجعه می کنند لذا در راستای خدمات رسانی بهتر به آنها  مسیرهای گردشگری و کوهنوردی ساماندهی و ایمن سازی می شوند.
وی گفت: شیب بندی و پله بندی مسیرهای پر پیچ و خم ، نرده گذاری، تجهیز جان پناه ها و استقرار نیروهای امدادی از جمله اقدامات در حال اجرا در مسیرهای کوهنوردی شمال تهران است.
موسوی افزود: مشاركت شهروندان در مديريت شهري يكي از الزامات زندگي اجتماعي کنونی است و باید با جلب مشارکت شهروندان و دوستداران طبیعت به صورت تشکل های مردمی، محیط کوهستان را حفظ کرد.
این مقام مسئول مسیرهای کوهنوردی را بهترین مکان برای ارایه آموزش های شهروندی دانست و گفت: نصب تابلوهایی با مضامین جاذبه های گردشگری و آموزش محور در این مسیرها می تواند فرهنگ زیست محیطی را در جامعه نهادینه و گردشگران را با سایر  جاذبه های دیدنی این منطقه آشنا کند و همچنین با ارایه محصولات فرهنگی چون کتاب، فرهنگ کتابخوانی را نیز در بین جوانان توسعه داد.
وی هر نوع ساخت و ساز و سدمعبر در مسیر کوهنوردی را غیر قانونی دانست و گفت: این مسیرها باید برای سهولت تردد کوهنوردان و گردشگران بدون مانع باشد تا ایمنی آنها حفظ شود.  #شمیران نگین تهران
اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات