مشاهده جزییات مطلب

print
توسعه خط سه مترو، مهمترین تسهیل کننده ترافیک شمال تهران

توسعه خط سه مترو، مهمترین تسهیل کننده ترافیک شمال تهران

توسعه خط سه مترو از میدان نوبنیاد تا تجریش و ادامه آن تا خیابان ولیعصر(عج)،مهمترین عامل تسهیل کننده ترافیک شمال تهران است که در اولویت برنامه های اجرایی منطقه قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس محمد خردمند معاون حمل و نقل ترافیک شهردار منطقه یک با بیان مطلب فوق اظهار داشت: مساحت معابر شمال تهران طبق استانداردهای ترافیکی باید بالای 20 درصد مساحت کل منطقه باشد که با 6 درصد مساحت و کسر 14 درصدی معبر، کشش ظرفیت ترافیکی مراکز تجاری جدید را ندارد.
وی تصریح کرد: بیش از 80 مجتمع اداری، تجاری ، مسکونی و... در منطقه یک احداث شده و یا در حال احداث است که پروژه اطلس مال یکی از آنها محسوب می شود که بدون پیوست اجتماعی و عارضه سنجی در حال احداث است که افتتاح آن منجر به گره ترافیکی شرق منطقه یک می شود که در حال حاضر راهکارها و تمهیدات لازم برای خروج از این بار ترافیکی در حال ایجاد است.
خردمند تصریح کرد: در محدوده اطلس مال مراکزی  چون فرهنگسرای نیاوران، کانون زبان ایران ، مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ، استخر مجموعه شهدای نیاوران و... وجود دارد که همگی نیازمند پارکینگ هستند و این مجتمع با تامین 1600 واحد پارکینگ می تواند تنها پاسخگوی مراجعین خود باشد که ورود به پارکینگ این مرکز نیز ،منجر به ایجاد طول صف در خیابان پاسداران و افزایش ترافیک محدوده می شود.
معاون شهردار منطقه یک افزود: در حال حاضر سطح سرویس در خیابان پاسداران تا نیاوران و اقدسیه یا در محدوده بین نیاوران تا تقاطع موحد دانش و بلوار اندرزگو در حد E است که بعد از افتتاح اطلس مال و دیگر مجتمع های در حال ساخت چون مجتمع سبز و آواسنتر ،ظرفیت معابر تبدیل به F و پارکینگ می شود.
خردمند افزود: برای ساماندهی وضعیت ترافیکی این محدوده اقداماتی در حال انجام است که می توان به افزایش سطح خدمات رسانی بیشتر تاکسی ها در این محدوده ، تسریع در توسعه خط 3 مترو از نوبنیاد به تجریش ، تغییر جهت در برخی کوچه ها و خیابان های مجاور و... اشاره کرد.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات