مشاهده جزییات مطلب

print
 فضاهای گفتمانی شهر توسعه می یابد

فضاهای گفتمانی شهر توسعه می یابد

فضاهای گفتمانی شهر با اجرای نشست های گفتگو در شهر(کتابخانه انسانی ) با هدف توسعه روابط اجتماعی و درک متقابل بین شهروندان در بوستان نیاوران اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مجتبی توسلی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با بیان این مطلب اظهار داشت : طرح گفتگو در شهر با هدف جلب مشارکت مردمی و افزایش سرمایه اجتماعی از طریق توسعه فضاهای گفتمانی و عمومی در قالب پاتوق های گفتگوی اجتماعی با مدیریت شهروندان فعال و با تجربه، افراد متخصص و سازمان های مردم نهاد توسط اداره سلامت شهرداری این منطقه یک در حال برگزاری است.
وی گفت : این طرح با شروع مکالمه و ایجاد درک متقابل بهتر بین گروه های مختلف مردم که به طور عادی با هم برخورد و رابطه ای ندارند آغاز می شود و باعث می شود شهروندان از تجربیات یکدیگر استفاده کرده و در انجام امور اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند.
معاون شهردار منطقه یک تصریح کرد: در این طرح که به كتابخانه انسانی نام گرفته به جای خواندن و ورق زدن كتاب های مختلف ، به مدت نیم ساعت پای حرف های یكی از شهروندان نشسته و به داستان زندگی او گوش می كنید تا تجربه و قصه زندگی او را بشنوید و تفاوتش با خواندن یک کتاب این است كه می توانید با نویسنده اش صحبت كنید، سوال بپرسید و بیشتر بدانید.
توسلی افزود : این طرح از دوم لغایت نوزدهم مرداد ماه در بوستان نیاوران اجرا می شود و  هر روز یک موضوع سلامت محور در نظر گرفته شده و پیرامون آن با حضور شهروندان بحث و گفتگو می شود لذا علاقمندان می توانند از ساعت 19 الی 20:30 در این بوستان حضور یابند و در مباحث مطرح شده مشارکت کنند.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات