مشاهده جزییات مطلب

print
دوره مهارت افزایی مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد

دوره مهارت افزایی مرکزعلوم و ستاره شناسی تهران آغاز شد

دوره آموزشی مهارت افزایی مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در سه بخش رباتیک، هوافضا، خلاقیت و برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امیرحسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با اعلام این خبر اظهار کرد: دوره های مهارت افزا برای گروه های سنی 7 تا 9 سال و 10 تا 13 سال از روز یکشنبه 17 تیر ماه آغاز می شود و به رشد خلاقیت کودکان و نوجوانان و آشنایی آنان به علوم مهندسی، فناوری ، هنر و ریاضیات کمک می کند و این آموزش ها با مباحث علمی ارائه شده در نظام آموزش کشور و  استانداردهای آموزشی بین المللی تطبیق دارد و  دانش آموزان با دنبال کردن این دوره ها می توانند استعداد خود را کشف کرده و شاخه تخصصی خود را برای ادامه انتخاب کنند.
وی گفت : در بخش رباتیک، ساخت ربات منجنیق، مکانو(آشنایی و ساخت جرثقیل)، الکترومغناطیس(قطار مغناطیسی) و ربات مسواکی آموزش داده می شود و مفهوم نیرو، قانون اول و دوم نیوتن، ساخت و شیوه عملکرد موتور الکتریکی، قرقره ها و... آموزش داده می شود.
چیذری تصریح کرد: در بخش خلاقیت نیز  آموزش و ساخت اشیاء مختلف با نام پلاس پلاس، ساخت اشکال هندسی مختلف با  نی و اتصالات و در بخش هوافضا نیز ساخت توربین بادی (گلایدر و انواع بالها)، با هدف آموزش مفاهیم پیشرفته انتقال نیرو، تبدیل انرژی و...  آموزش داده می شود.
وی افزود: بخش برنامه نویسی دانش آموزی یکی از بهترین روش ها برای آموزش تفکر منطقی و آموزش چطور فکر کردن به کودکان و نوجوانان است که شامل دوره های کدنویسی می شود .
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینستاگرام sactehran.ir  و یا با شماره های 96027653، 96027012 تماس بگیرند و برای ثبت نام به نشانی تجریش، میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان عمار، کوی شهید صالحی، پلاک22 ، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران مراجعه نمایند.
 

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات