مشاهده جزییات مطلب

print
 استفاده بهینه از قنوات شمال تهران درآبیاری فضاهای سبز

استفاده بهینه از قنوات شمال تهران درآبیاری فضاهای سبز

قنوات شمال تهران با هدف استفاده بهینه از پتانسیل های طبیعی موجود در منطقه ،جهت آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس علی اصغر خرمی شریف قائم مقام شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بیش از 175رشته قنات در شمال تهران وجود دارد که در حدود 110 رشته از آنها همچون قنات شاد آور، دارآباد، سوهانک، حصار بوعلی و... فعال و آب در آنها جریان دارد بر همین اساس با توجه به کمبود آب خام جهت آبیاری بوستان ها و فضاهای سبز منطقه می توان این قنوات را در شبکه آبرسانی قرار داد و از آنها استفاده بهینه کرد.
وی گفت: با گذر زمان و استفاده های نادرست از قنوات آب بسیاری از آنها کم و یا خشک شده است که مطالعات لازم جهت شناسایی قنوات و ظرفیت آبدهی آنها در حال اجراست تا با توجه به اراضی پایین دست اقدامات بعدی نسبت به احداث مخازن وایجاد سیستم شبکه  آبیاری آب خام انجام و از حداکثر آبدهی قنوات برای آبرسانی به فضاهای سبز منطقه استفاده نمود.
خرمی شریف اظهار امیدواری کرد با انجام مطالعات و طراحی شبکه آبیاری بتوان با سرمایه گذاری مناسب حجم قابل توجهی از آبها که در حال حاضر در مسیر گردشی خود وارد شبکه فاضلاب  یا مسیرهای متفرقه می شوند جهت استفاده بهینه هدایت نمود.
وی هر گونه تخریب قنات را دارای پیگرد قانونی دانست و گفت: کلیه مالکین موظف به حفظ و نگهداری قنوات و حریم آنها بوده و در صورت تخریب برخورد قانونی با آنها   خواهد شد.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات