مشاهده جزییات مطلب

print
 آموزش مجازی مدیریت بحران در مدارس آماده شمال تهران

آموزش مجازی مدیریت بحران در "مدارس آماده" شمال تهران

با هدف ارتقاء آمادگی مدارس شهر تهران در مواجهه با حوادث غیر مترقبه دبیران مدارس طرح آماده با آموزش مجازی مدیریت بحران توانمند سازی شدند.

به گزارش روابط‌ عمومي شهرداري منطقه يك، کیوان فاتحی منش دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت : بیش از450 دبیر مدارس منطقه یک در قالب همکاری مشترک سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران در راستای اجرای طرح مدرسه آماده، به صورت مجازی آموزش های مرتبط با مدیریت بحران را با هدف ایجاد آمادگی، افزایش مهارت فردی و تقویت ساختارهای فعالیت و مشاركت گروهی فرا گرفتند.
وی گفت: 47 مدرسه با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه یک در طرح مدرسه آماده قرار داده شده که آموزش مجازی در 29 مدرسه به اجرا رسید.
فاتحی منش تصریح کرد: این دوره به منظور ارتقای آمادگی، ایمنی و توانمندسازی مدارس شهر تهران برای مقابله با حوادث و ایجاد زمینه مناسب مشارکت و همکاری سازمان ها و نهادهای مسئول در حوزه مدیریت بحران، ارتقای فرهنگ تاب آوری در برابر سوانح و تهیه سند کاهش خطرپذیری مدارس و تقویت ساختارهای فعالیت و مشارکت گروهی پرسنل و دانش آموزان مدارس برگزار شد.
وی افزود: مبانی مدیریت بحران، شناخت مخاطرات و اقدامات لازم قبل، هنگام و بعد از آن، حمایت روانی در بحران، مبانی اطفاء حریق، فوریت های پزشکی، تصمیم گیری در شرایط بحران از جمله سرفصل های این دوره آموزشی 16 ساعته به شمار می آید.
اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات