مشاهده جزییات مطلب

print
پایگاه های امداد و نجات کوهستان توسعه می یابند

پایگاه های امداد و نجات کوهستان توسعه می یابند

پایگاه های امداد و نجات کوهستان ، با هدف خدمات رسانی سریع به حادثه دیدگان در ارتفاعات شهر تهران توسعه می یابند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس حبیب اله تاجیک اسماعیلی شهردار منطقه یک در مراسم افتتاح پایگاه امداد و نجات یادمان جاویدالاثر احمد متوسلیان که روز جمعه – 24 فروردین ماه – با حضورحسن رباطی معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران ،مسولین جمعیت هلال احمر کشور ، اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرماندهان لشکری از سپاه و ارتش،  و... در ایستگاه سوم کلکچال برگزار شد با بیان خبر فوق اظهار داشت: شمال تهران به عنوان قطب گردشگری شهر تهران و حضور هفتگی بیش از 500 هزار نفر در ارتفاعات نیازمند توسعه پایگاه های امداد و نجات و تجهیز آنهاست.
وی گفت: این پایگاه بعد از پایگاه شهید کاظمی در مسیر کوهپیمایی دربند ، دومین پایگاه امداد و نجات در ارتفاعات شمال تهران است و امیدواریم پایگاه های بعدی مکمل این پایگاه باشد.
شهردار منطقه یک تهران از آمادگی مدیریت شهری در این منطقه برای خدمت رسانی به کوهنوردان خبر داد و گفت: هیچ سازمانی در نظام جمهوری اسلامی با سازمان دیگر تفاوتی ندارد و همه ما باید از تمام توان خود برای خدمت به مردم بهره گیری کنیم، نظام ما نظامی مردم سالار است و مردم محور اصلی تمام تلاش مسئولین باید باشند.
علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم ضمن تقدیر از شهرداری منطقه یک در ساخت این پایگاه و همدلی و همکاری سایر نهادها برای امدادرسانی هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر ۵۵۷ پایگاه امداد و نجات در کشور دارد، که از این تعداد ۲۰ پایگاه امداد ونجات دریایی و ۶۰ پایگاه امدادونجات کوهستانی است.
سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات نیز گفت: کوهپایه های شمیرانات باید به کارکرد اصلی خود که گردشگری است برگردد و به صورت رینگ گردشگری شرق به غرب تهران را به هم متصل کند.
 پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بحث امداد و ونجات کوهستان خاطر نشان کرد:  با توجه به حجم بالای گردشگر در ارتفاعات شمالی تهران باید بحث امداد و نجات با جدیت بیشتری مورد توجه قرار گیرد تا خدمات لازم ، به موقع ارایه شود.
گفتنی است در این مراسم پروانه مافی ، سیده فاطمه ذوالقدر و مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،  محمد علیخانی و محمد سالاری از اعضای شورای شهر تهران حضور داشتند.

 

 اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات