مشاهده جزییات مطلب

print
 مدیریت بحران شمال تهران آماده باش شد

مدیریت بحران شمال تهران آماده باش شد

سامانه فرماندهی حادثه در ستاد های مدیریت بحران نواحی ده گانه شمال تهران با هدف پیشگیری ، آمادگی و مقابله با حوادث و آسیب های اجتماعی آماده باش شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يک کيوان فاتحي منش دبير ستاد مديريت بحران شهرداري اين منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : مراسم چهارشنبه آخرسال از کهن ترین آئین هایی است که از دیرباز در میان ایرانیان با شور و شوق خاصی در آخرین سه شنبه سال برگزار می شود ولی امروزه سنت های گذشته کمرنگ و عده ای ناآگاه و سودجو مبادرت به رفتارهای پر خطر و استفاده از مواد محترقه خطرناک و آتش بازی غیراستاندارد نموده و عملا چهارشنبه آخر سال را به جشنی پر مخاطره تبدیل و موجبات بروز حوادث و اتفاقات ناگوار  و صدمات جانی و مالی غیر قابل پیش بینی و جبران ناپذیری را فراهم نموده اند.
وی گفت: به منظور اقدامات کنترلی و نظارتی ویژه برای جلوگیری از بروز حوادث در شب چهارشنبه آخر سال، ستاد مدیریت بحران شهرداری منطقه یک و کلیه سازمان های هماهنگ از ساعت 14 روز سه شنبه 22 اسفندماه به صورت آماده باش وارد عمل می شوند.
دبير ستاد مديريت بحران شهرداري منطقه یک تصریح کرد: در این عملیات هم افزایی توان و امکانات ستادهای مدیریت بحران نواحی 10 گانه و سازمانهای دخیل در امر مدیریت بحران ،مهیا کردن بستر عملیاتی و تاکتیکی مناسب در راستای پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی،ترویج فرهنگ صحیح آمادگی و آموزش مقابله با حوادث احتمالی مراسم سه شنبه آخر سال به شهروندان،ایجاد وحدت فرماندهی در مدیریت بحران و کاهش حوادث احتمالی در نظر قرار گرفته است.
این مقام مسئول افزود : هماهنگي لازم با آتش نشاني و اورژانس منطقه جهت پيش بيني استقرار تيم‌هاي عملياتي اطفاء حريق و اورژانس سيار در محل‌هاي پرجمعيت و خطرساز انجام  و در پایان مراسم محل‌هایی كه مراسم در آن برگزار شد نیز از نظر وجود احتمالي مواد محترقه عمل نكرده وباقي مانده آتش‌ ،پاكسازي می شود .
فاتحی منش افزود : به والدین عزیز جدا توصیه می شود به ویژه در شب چهارشنبه سوری از خروج كودكان و نوجوانان خود از منزل جلوگیری كنند زیرا هرچند كه آنها دست به این بازی خطرناك نزنند اما حضور آنها در محوطه ای كه دیگران در آن با آتش و مواد محترقه بازی می كنند عمدا و ناخواسته سلامتی آنها را نیز در معرض خطر جدی قرار می‌دهد.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات