مشاهده جزییات مطلب

print
پاسداشت اعمال نیکو ارزش ها را حفظ می کند

پاسداشت اعمال نیکو ارزش ها را حفظ می کند

پاسداشت رفتارها، اعمال نیکو و انسانی در جامعه همیشه یادآور و نگهدارنده ارزش آن عمل و رفتار است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس حبیب اله تاجیک اسماعیلی شهردار منطقه یک در مراسم رونمایی از تندیس کوهنوردان ایثارگر که روز شنبه - 19 اسفندماه - با حضور خانم امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران، رییس هلال احمر شمیرانات، رییس فدراسیون کوهنوردی ، شهردار ناحیه کوهستان ، مدیریت شهری منطقه یک ، خانواده های کوهنوردان ایثارگر و ... در ابتدای مسیر دارآباد برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: این یادمان توسط شهرداری تهران آماده سازی شد و ابتدا قرار بود در ورودی مسیر دیزین و یا گردنه قوچک جانمایی شود که به دلیل خارج بودن از محدوده استحفاظی منطقه یک ، در ابتدای مسیر کوهنوردی دارآباد نصب شد.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: باید ارزش های انسانی در جامعه نهادینه و زنده نگه داشته  و مردم ترغیب به همیاری، مساعدت و ایثار و فداکاری به یکدیگر شوند تا شرایط زندگی و جامعه بهتر شود.
وی ایثارگری، گذشت، از خود گذشتگی و جان بازی برای نجات انسان دیگر را از ارزش های والای انسانی دانست که مانند فداکاری یک رزمنده برای حفظ هم نوعان،  در یک سنگر دیگر اجرا شده است .
وی نصب این نماد را در همدردی با خانواده های این عزیزان و کاهش غم  و آلامشان موثر دانست و گفت: این نماد اکنون در معرض دید کوهنوردان قرار گرفته تا خاطره این عزیزان در بین دوستداران کوه زنده بماند .
 شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در این مراسم فرهنگ ایثار و گذشت را آموخته نهضت عاشورا دانست و گفت: این عزیزان در دامان مادرانی تربیت شدند که فرهنگ عاشورایی داشتند و جان دیگران را بر جان خود ترجیح دادندو ما وظیفه داریم با تجلیل از این ایثارگران، این  فرهنگ  را حفظ کنیم.
رضا زارعی رییس فدراسیون کوهنوردی نیز امدادو نجات ایثارگرانه کوهنوردان را جلوه ستودنی از اخلاق مداری ، فضایل و ارزش های الهی دانست .
گفتنی است این نماد مربوط به جانباختن 8 کوهنورد در حادثه تلخ ریزش بهمن ، دیزین سال 88 ، بود که  در دو بخش اصلی شامل پله نماد عروج و محراب ساخته شد و  دارای هفت نقش به هم پیوسته نماد گذر به جهان معنوی ، هشت گل لاله نماد هشت ایثارگر، درخت اتحاد و همکاری ، نقش اسلیمی نماد شاخه طوبی، سرو نماد جوانی و ایستادگی ، گل لوتوس نماد زایش وروشنایی است

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات