مشاهده جزییات مطلب

print
دانشنامه تهران، شمیرانات و ری تدوین می شود

دانشنامه تهران، شمیرانات و ری تدوین می شود

برای حفظ شاخصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی تهران بزرگ و اهمیت شمیرانات و ری ، دانشنامه تهران، ری و شمیرانات تدوین می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران به همراه محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران، اشرف بروجردی، مدیران اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک و... به مناسبت «روز تهران» از مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی بازديد و در دیدار با دكتر سید عبداله انوار تهران پژوه بر تدوین دانشنامه‌ای مختص تهران، شمیرانات و ری تاکید کرد و اظهار داشت: به دلیل اهمیت شمیرانات و سابقه تاریخی ری، تصمیم گرفته شد مشخصات تهران به صورت جداگانه و ری و شمیران نیز به طور جداگانه در این دایرة المعارف مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت : منطقه شمیران بر اساس اسناد تاریخی و همچنین یافته های باستان شناسان از زیستگاه های کهن تمدن بشری و دارای تاریخی شش هزار ساله بوده و دایرة المعارف شمیران با اقتباس از تاریخچه، آداب و رسوم ، سنتها و هویت محلات گنجینه ارزشمند فرهنگی تاریخی شمیران خواهد بود.
محسن هاشمی رفسنجانی رییس شورای شهر تهران نیز ضمن گرامیداشت ۱۴ مهر ماه به عنوان روز تهران گفت: باید برنامه‌هایی اندیشیده شود که ظرفیت‌های تهران را به همه بشناسانیم.
وی با اشاره به مشکلات محققان و پژوهشگران مرکز دایرة المعارف در جمع‌بندی و جمع‌آوری اسناد متعلق به تهران، گفت: یکی از مشکلات این مجموعه کمبود مؤلفین و محققان برای جمع‌آوری اطلاعات و نگارش آنها است و این در حالیست که نیروی انسانی مجرب زیادی در شهرداری، معاونت فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، کتابخانه‌ها و فرهنگسراها وجود دارد که می‌تواند این مرکز را در گردآوری، مصاحبه و تحقیق میدانی اطلاعات تهران،شمیران و ری کمک کند.اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات