مشاهده جزییات مطلب

print
چهارمين همايش بزرگ آوای ايل در شمال تهران آغاز شد

چهارمين همايش بزرگ آوای ايل در شمال تهران آغاز شد

چهارمين همايش بزرگ آوای ايل با هدف تقويت فرهنگی اقوام ايرانی و هويت بخشی و تشويق آنها به زنده نگه نداشتن آئين ها و آشنايی شهروندان تهرانی با سبک زندگی اين اقوام ،در موزه طبيعت و حيات وحش ايران – دارآباد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه يک، دکتر مجيد نوائيان مدير موزه طبيعت و حيات وحش ايران - داراباد - با بيان خبر فوق اظهار داشت : همايش اقوام ايراني که بر پايه استيلاي فرهنگ ايراني اسلامي است از  روز پنجشنبه 9  شهريور ماه با همکاري معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه يک و خانه هنرمندان بختياري در موزه دارآباد آغاز شده و تا  22 شهريور ماه ادامه دارد.
وي گفت: افتتاحيه اين مراسم روز  پنج شنبه 9 شهريور همزمان با گردهمايي شاعران و علاقمندان به شعر و ادبيات، از سراسر کشور در موزه دارآباد برگزار شد.
اين مقام مسئول افزود: يکي از اهداف مهم در همايش امسال سعي در شناساندن فرهنگ و آئين هاي نمايشي کمتر ديده شده يا رو به فراموشي براي شهروندان تهراني است که با فرهنگ اقوام جنوب و شمال کشور و همچنين قوم دلير ترکمن آشنا شوند .
دکتر نواييان تصريح کرد: تفاوت اين همايش اقوام ايراني با ديگر همايش هاي نظير، در ارائه فعاليت هاي هنري متنوع و توليد آثار فاخر هنري با تلاش شبانه روزي و استفاده از هنرمندان مطرح و طراز اول هر قوم  است.
وي خاطر نشان ساخت: امسال گروه هاي هنري بختياري ، کردستان ، تربت جام  و آذري و... با معرفي حرکات و آيين ها و پيشينه انجام اين حرکات آييني که توسط مجري برنامه  روايت مي شود، هنرنمايي مي کنند .
گفتني است همايش آواي ايل هر روز از ساعت 18 در موزه طبيعت و حيات وحش ايران - دارآباد – واقع در خيابان شهيد باهنر،  خيابان شهيد پور ابتهاج در حال برگزاري است.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات