مشاهده جزییات مطلب

print
درختان نارون آفت زدایی شدند

درختان نارون آفت زدایی شدند

50 هزار اصله درخت نارون در شمال تهران با هدف کنترل و کاهش خسارات ناشی از سوسک های برگ خوار، تیمار و آفت زدایی شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،  مهندس مجید نوربخش معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت : سوسک برگ خوار نارون مهمترین آفت درختان نارون است و در شمیران به صورت حشره کامل و زیر پوستک و شیار تنه درختان و یا در 3 تا 5 سانتی متری زیر بستر کاشت، زمستان گذرانی می کنند، از همین رو برای کنترل و کاهش جمعیت آفتها ، این درختان تیمار شدند.
 وی افزود: از ابتدای بهار جهت نابودی حشرات موجود در زیر پوستک ها، تنه درختان با محلول آب و آهک که به رنگ سفید بود پوشانده شدند و شاخه های خشک از بالا و برگهای خشک از زیر درختان که محل اجتماع سوسک ها بودند حذف و جمع آوری شدند.
این مقام مسئول تصریح کرد : از اول اردیبهشت ماه نیز که دمای هوا برای فعالیت زیستی این حشره مناسب شد نوار چسب دار زرد رنگی برای پایش و کنترل به دور تنه ها پیچیده و بدین ترتیب مهمترین آفت درختان نارون کنترل شد.
نوربخش مشارکت شهروندان را در پایش و کنترل این درختان موثر دانست و افزود: از ساکنان همجوار درختان نارونی که ارتفاع زیادی داشتند خواسته شد از پنجره های طبقات محل سکونت خود بر روی شاخه های بالایی درختان نارون چسب بزنند که این امر به خوبی با مشارکت شهروندان اجرا شد.



اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات