مشاهده جزییات مطلب

print
خسوف در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران رصد شد

خسوف در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران رصد شد

شامگاه دوشنبه‌ - 16مرداد ماه- ساعت 21 و 30 دقیقه ، خسوف یا ماه گرفتگی در مرکز علوم و ستاره شناسی تهران با حضور علاقمندان به علم نجوم رصد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، امیر حسین چیذری مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، با اعلام این خبر اظهار کرد: پدیده‌ی خسوف یا ماه‌ گرفتگی دوشنبه ساعت ۲۱ از ایران قابل رویت بود و علاقمندان ، ماه گرفتگی جزئی را در این شب از آسمان مرکز علوم و ستاره شناسی تهران، با تلسکوپ های پیشرفته این مرکز مشاهده کردند.
چیذری افزود: این ماه‌گرفتگی به صورت جزئی بود  و تنها بخش کوچکی از ماه درون سایه‌ی زمین قرار گرفت و از تهران و سایر شهرهای ایران قابل مشاهده بود.
وی تصریح کرد: شروع ورود ماه به نیم سایه زمین ساعت 20 و 20 دقیقه  به وقت تهران بود و ماه ساعت 19 و 50 دقیقه از افق شرق تهران طلوع کرد و نخستین تماس ماه با سایه اصلی زمین حدود ساعت 22 بود که در این خسوف، ماه از سمت جنوب آن وارد سایه زمین شد.
این مقام مسول خاطر نشان کرد: بیشترین تاریکی ماه یا ماه گرفتگی، در حدود ساعت  22 و 50 دقیقه بود و بعد از آن ماه مجدد از سمت جنوب روشن شد و در ساعت یک و 20 دقیقه  بامداد روز 17 مرداد، نیم سایه زمین به طور کامل از روی ماه کنار رفت  که این به معنای پایان کامل ماه گرفتگی و روشن شدن ماه، مانند قبل ماه گرفتگی بود.

اخبار, اخبار ویژه
| print

  نظرات