آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اخبار و مقالات
چهارشنبه 22 آذر 1391
نظرات 460   بازدیدها: 10101
  • ارسال به دوستان
  • چاپ خبر
نوسازی 69 هزار متر مربع بافت فرسوده درشمال تهران

نوسازی 69 هزار متر مربع بافت فرسوده درشمال تهران

در 6 ماهه ابتدايي سال جاري 50 ملك واقع در محدوده بافت هاي فرسوده در کل به مساحت کل 12 هزار و 450 مترمربع ، به منظور احداث 272 واحد مسكوني مجوز تخريب و نوسازي صادر شده كه نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از دو برابر رشد برخوردار است.
هزار مترمربع از اراضي و املاك موجود در بافت هاي فرسوده شمال تهران با استفاده از تسهيلات ويژه نوسازي، بازسازی می شود.
شهردار منطقه یک با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: منطقه يك شهرداري تهران داراي 64 هكتار بافت فرسوده مصوب سال 1385 شورايعالي شهرسازي و معماري شامل 91 بلوك و 2 هزار و 429 پلاك مسكوني در محلات تجريش ، اوين ، دركه ، زعفرانيه ، دزاشيب ، چيذر ، دربند ، باغ شاطر ، امامزاده قاسم (ع) ، جماران ، كاشانك ، دارآباد ، سيمين قلعه ، ازگل و قيطريه است كه از سال 1387 تا كنون برای 63/8 درصد از بافتهاي فرسوده منطقه يك پروانه ساختماني صادر شده است.
در 6 ماهه ابتدايي سال جاري 50 ملك واقع در محدوده بافت هاي فرسوده در کل به مساحت کل 12 هزار و 450 مترمربع ، به منظور احداث 272 واحد مسكوني  مجوز تخريب و نوسازي صادر شده كه نسبت به دوره مشابه در سال گذشته از دو برابر رشد برخوردار است.
وي مراجعه گروه هاي جامعه شناس و كارشناس به در منازل ساكنين بافت ها ، جهت تشويق مالكين به نوسازي و تكميل پرسشنامه حاوي اطلاعات كالبدي املاك و نياز ها و تمايلات ساكنين و نيز  ارائه بروشور ،نصب بنر و ... را جهت آشنايي هر چه بيشتر مردم با تسهيلات ويژه نوسازي از اقدامات تاثير گذار در رشد ساخت و ساز در اين محدوده ها عنوان كرد.
وی تصريح كرد : تعداد پروانه ها و نيز مساحت كل عرصه و زيربناي  پروانه هاي صادره از سال 87 تا 91 داراي رشد چشمگيري بوده است به طوري كه تعداد پروانه هاي  صادره در 6 ماهه ابتدايي سال 91 ، به نسبت دوره مشابه  سال 87 از 3برابر رشد ، سال 88 از چهار و نيم برابر رشد  ، سال 89 از سه برابر رشد و  سال 90 از دو برابر رشد برخوردار بوده است.

تصاویر

  • نوسازی 69 هزار متر مربع بافت فرسوده درشمال تهران
آرشیو اخبار اصلی