معرفی وبگاه

اهداف و تاريخچه پورتال

 با بهره گيری از فناوری اطلاعات، با تغيير درمعماری ساختار خود و با ساده سازی رويه ها و قوانين و مهندسی مجدد فعاليت ها و شفافيت رويه ها و ارتباط موثر با شهروندان خدمات خود را در حوزه وظايف شهرداری به صورت قابل دسترس و امن به شهروندان ارائه نمائیم.

با استفاده سهل و آسان از فناوری اطلاعات، تا حد امکان خدمات شهری را به صورت مستقیم، 24 ساعته و 7 روز هفته به شهروندان محترم منطقه ارائه نمائیم.

- شیوه‌ای برای شهرداری منطقه به منظور استفاده از فناوری جدید قرار دهیم تا به شهروندان تسهیلات لازم جهت دسترسی مناسب به اطلاعات و خدمات شهری، اصلاح کیفیت خدمات وارائه فرصتهای گسترده‌تر برای مشارکت در فرایندها و نمادهای مردم سالار را اعطا نماید.

- یک شهرداری دیجیتالی بدون دیوار و بدون ساختمان و سازمانی مجازی که خدمات شهری را به صورت بلاواسطه به مشتریان ارائه می‌دهد و موجب مشارکت آنان در فعالیتهای شهری می‌گردد را ایجاد نمائیم.

- با ارائه خدمات الکترونیکی باعث صرفه‌‏جویی در هزینه‌ها، پاسخگویی سریع به شهروندان، کاهش تشریفات دست وپاگیر اداری، اطلاع‌‏رسانی آسان، تامین رضایت شهروندان، افزایش اقتدار ملی، افزایش بهره‌‏وری، توسعه مشارکت مردمی، شفافیت امور و کاهش رشوه‌‏خواری، تصمیم‌‏گیری سریع مبتنی بر اطلاعات، اثرات مثبت زیست محیطی و کارآفرینی شویم.

با عنایت به لزوم پیاده سازی ارائه خدمات الکترونیک در بستر وب از سال 85  وب سایتی به همین منظور ، تهیه و طراحی کرده ایم .

باتوجه به رویکرد جدید سازمان فناوری اطلاعات درراستای پیاده سازی شهرداری الکترونیک و از طرفی سیاست همسان سازی وب سایتهای مناطق و سازمانهای تابعه شهرداری از درگاه پورتال از سال 85 طراحی و بارگذاری سایت فعلی منطقه با بکار گیری از منابع سخت افزاری و نرم افزاری موجود بعنوان یکی از مناطق پیش رو آغازشد که با دستور جناب آقای دکتر قالیباف مبنی بر یکپارچه شدن وبگاه های شهرداری تهران، ساب پرتال منطقه با آدرس http://region1.tehran.ir به عنوان تنها وبگاه رسمی منطقه يك معرفی شد.

بر آنیم تا با بهره گیری از فناوری اطلاعات، شفاف سازی قوانین و مصوبات، ساده سازی رویه ها و قوانین و ارتباط موثر،  سریع و دو سویه با شهروندان خدمات خود را در حوزه وظایف شهرداری به صورت قابل دسترس و امن به شهروندان ارائه نمائیم.

در بهمن 1391 ساب پرتال منطقه یک بصورت واکنش گرا (Responsive) طراحی گردید

به منظور دسترسی آسان شهروندان به خدمات موجود، پرتال منطقه یک به صورت واکنش گرا طراحی گردیده و مردم می توانند با استفاده از تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ خود آنها را مشاهده نمایند

طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک با استفاده از ویژگی های جدید CSS3 – W3C CSS3 Media Queries و همچنین طراحی های شناور  Fluid Proportion-Based Grids  وب سایت را بدون نیاز به نسخه های متفاوت برای دستگاه ها و رزولوشن های مختلف طراحی می شود. طراحی وب سایت واکنش گرا از تکنیک های جدید طراحی سایت می باشد و این امکان را به کاربر می دهد که در دستگاه های مختلف بتوانند با سایت تعامل بر قرار نمایند. این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و پرتال را کاربرپسند می کند.

لازم به ذكر است پورتال منطقه يك در دومين جشنواره ساب پورتالهاي شهرداری تهران در سال 1387 از نظر تعامل حائز رتبه دوم گرديد و در سال 1391 و 1392 در پنجمین و ششمین جشنواره ساب پورتالهای شهرداری تهران حائز رتبه اول در طراحی گرافیکی شد. در سال 1393 در هفتمین جشنواره ساب پرتالها در بخش محتوا رتبه برتر شناخته شد.

در سال 1394 در هشتمین جشنواره وب ایران از میان پانزده هزار سایت شرکت کننده برترین سایت دولتی کشور انتخاب شد و تندیس جشنواره را دریافت کرد.

درادامه با بروز نگه داشتن اطلاعات و اخبار جدید و اضافه کردن لینکهای کاربردی جهت استفاده شهروندان سعی بر کاربردی نمودن پورتال خود داشته ایم.
لطفاً در صورت مشاهده هر گونه مشکل و یا ایرادی در صفحات آن را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد. (info@region1.tehran.ir)

در حال حاضر مسئولیت طراحی و بروز رسانی ساب پورتال برعهده سركار خانم نرگس فیاضی مي باشد.

با تشکر از تمامی مدیران و همکارانی که با حمایت ها و همکاری خود ما را قادر به به عرصه رساندن ساب پورتال منطقه نموده اند. و با  تشکر ویژه از همکاران روابط عمومی منطقه بخاطر همکاری نزدیکشان و همكاران محترم در سازمان فناوری اطلاعات

تقدیر نامه ها